Strefa zdrowego trawnika

Trawosfera zapewnia fachowe doradztwo oraz wskazówki dotyczące właściwej pielęgnacji trawników ze szczególnym uwzględnieniem dbałości o środowisko w Twojej strefie relaksu.

Trawa, trawnik etc.

Regularne zabiegi pielęgnacyjne oraz co sezonowa regeneracja to niezbędne czynności, jakie musi wykonać każdy posiadacz trawnika. Dzięki temu murawa wokół domu będzie wspaniałym tłem dla roślin ozdobnych, a także idealnym miejscem do rekreacji i odpoczynku. Zadbany i równiutko przystrzyżony trawnik to jedna z najlepszych wizytówek domu.

Dzięki niemu lepiej prezentują się rośliny ozdobne, a cały ogród wygląda schludnie i atrakcyjnie. Chodzenie czy odpoczywanie na takim trawniku to czysta przyjemność. Jednak, aby trawa w naszym ogrodzie była gęsta i dobrze rosła, musimy poświęcić jej trochę uwagi oraz regularnie wykonywać niezbędne zabiegi pielęgnacyjne. Wiosenna regeneracja Pielęgnację trawnika każdego roku powinniśmy rozpoczynać wraz z nadejściem sezonu ogrodowego, czyli na wiosnę. Wtedy to musimy pobudzić trawę do wzrostu oraz poprawić jej kondycję po zimie.

Jeśli nie zrobiliśmy tego jesienią, musimy zacząć od dokładnego grabienia trawnika. Dzięki temu usuniemy obumarłe źdźbła oraz części roślin. Kolejną czynnością jest wertykulacja, czyli pionowe, płytkie cięcie darni.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowinkami ze świata trawy? Zapisz się na nasz newsletter i bądź pierwszy.